fbpx
indywidualne z native speaekerem


Rozważając edukację dla naszych dzieci, chcemy tylko tego, co najlepsze. Często spędzamy wiele godzin sprawdzając najlepszą metodę nauki lub wybieramy to, co sprawdziło się u innych. Ale jak wybrać coś idealnego dla naszego dziecka? Coraz większe grono rodziców decyduje się na wybór indywidualnych zajęć z native speakerem dla swoich dzieci. Dlaczego? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Sam decydujesz kiedy i gdzie odbywają się lekcje


Nauczanie indywidualne ma wiele zalet. Jedną z oczywistych korzyści jest możliwość zmiany terminu lekcji w razie potrzeby. Życie jest nieprzewidywalne, a gdy coś się dzieje, chcielibyśmy mieć możliwość wyboru i dopasowania się do sytuacji. To również ogromna zaleta, ponieważ uczeń nigdy nie zostaje w tyle z materiałem i zawsze podąża za własnym tempem nauki.


Korzyści psychologiczne


Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak niesamowite byłoby otrzymać całą uwagę nauczyciela i mieć go do dyspozycji podczas lekcji? Poczucie bycia wysłuchanym i obecność nauczyciela mają ogromne znaczenie dla skutecznego uczenia się. Interakcja z rodzimym native speakerem pozwala uczniowi dzielić się swoją wiedzą w autentyczny i naturalny sposób. Może to również zmniejszyć lęk przed porażką, ponieważ uczenie się z nauczycielem w cztery oczy oznacza, że nie ma innych osób, z którymi można by się porównać. To tylko uczeń, nauczyciel i bezpieczne środowisko, w którym Twoje dziecko będzie się czuło pewnie i komfortowo.W klasie z innymi uczniami pojawia się wiele rozpraszaczy, które mogą przeszkadzać w nauce Twojemu dziecka. Kontrolowanie tych rozpraszaczy może znacząco przyspieszyć naukę i stworzyć bardziej empatyczne środowisko dla dzieci.


Zalety indywidualnej nauki


Nauka w formie indywidualnej ma wiele korzyści, zwłaszcza w połączeniu z native speakerem. To oczywiste, że chcemy obserwować rozwój językowy naszego dziecka. Dzięki indywidualnym lekcjom możesz obserwować postępy i otrzymywać informacje zwrotne, będąc w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem.
Zadania mogą być dostosowane do potrzeb i życzeń ucznia. Jeśli Twoje dziecko ma konkretne zainteresowania, będzie bardziej zmotywowane do nauki, jeśli dostanie je jako temat lekcji. Twoje dziecko uwielbia konie? Co powiesz na lekcję o jeździectwie? Lubi gry komputerowe? Lekcja o grach i technologii może być świetnym pomysłem. Przyszły naukowiec? Lekcja o słownictwie naukowym. Możliwości są nieograniczone


Naturalny język, poprawna wymowa


Nie da się ukryć, że indywidualne zajęcia z native speakerem to skarbnica poprawnej wymowy, akcentu, intonacji. Uczeń ma możliwość stałej interakcji z nauczycielem przez całą lekcję. Ma pełną swobodę wypowiedzi na dany temat, gdyż żaden dodatkowy uczeń mu nie przeszkadza, a co najważniejsze ma okazję naśladować poprawną wymowę native speakera i na bieżąco ćwiczyć swoje wypowiedzi pod jego bacznym okiem.

Naszym zdaniem w modelu nauki języka obcego, gdzie łączymy zajęcia indywidualne z native speakerem, korzyści przewyższają wady. Lekcje w dogodnym dla nas czasie, w bezpiecznym środowisku i z zaufanym profesjonalistą, który skupia 100% uwagi na jednym uczniu, ma przestrzeń do zwracania uwagi na jego indywidualne potrzeby i korygowanie jego błędów językowych. Według nas wybór jest oczywisty!

Udostępnij

Inne posty